NARZĘDZIA, ELEKTRONARZĘDZIA, OSPRZĘT

Narzędzia pozwalają wykonać to, czego przeciętny człowiek nie byłby w stanie wykonać samymi rękoma. Narzędziowiec to najprawdopodobniej najstarsza profesja świata. Narzędzia służą człowiekowi od zarania naszej cywilizacji. Na początku posługiwaliśmy się prostymi narzędziami ręcznymi. Z biegiem czasu stawały się one coraz bardziej skomplikowane i wyspecjalizowane. XX wiek przyniósł narzędzie elektryczne, które z powodzeniem zastępowały siłę mięśni człowieka. Wiek XXI to okres, w którym narzędzia akumulatorowe stały się nieodzowne w pracy każdego fachowca.

W naszym sklepie oferujemy wszystkie rodzaje narzędzi od tych najprostszych po najbardziej wyrafinowane i skomplikowane. Jeżeli chodzi o elektronarzędzia akumulatorowe, to możemy zaoferować ponad 160 różnych urządzeń napędzanych tym samym akumulatorem.

NARZĘDZIA RĘCZNE

TENGTOOLS to marka narzędzi powstała w 1985 roku, należącą do szwedzkiej grupy LUNA. Obecnie gama produktów z charakterystycznym logo obejmuje ponad 3000 produktów, zaprojektowanych i wykonanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb profesjonalnych użytkowników w przemyśle, budownictwie oraz w branży motoryzacyjnej. Gama produktów była przez wiele lat sukcesywnie rozwijana i dopracowywana na bazie norm DIN, ISO, ANSI itp., jako absolutnego minimum wyznaczającego jakość i tolerancję wymiarów. Spełnienie norm traktowane było zawsze bardzo rygorystycznie, a w efekcie większość produktów znacznie przekracza obowiązujące standardy jakościowe. Po ponad 30 latach doświadczeń w ponad 30 krajach świata TENGTOOLS stał się preferowanym dostawcą narzędzi dla kluczowych firm przemysłowych, znanych stajni rajdowych i wyścigowych, mechaników i inżynierów, którzy szukają doskonałej obsługi, wysokiej klasy sprzętu i optymalnej jakości za korzystną cenę. W sezonie 2017/2018 TENGTOOLS został oficjalnym dostawcą narzędzi podczas FIA World Rallycross Championship oraz podczas indywidualnych mistrzostw świata na żużlu – FIM Speedway Grand Prix.

LIMIT to marka narzędzi i przyrządów pomiarowych, należącą do szwedzkiej grupy LUNA, o bardzo wysokiej jakości i znakomitym stosunku jakości do ceny. Narzędzia pomiarowe LIMIT są skierowane przede wszystkim do wymagających profesjonalistów szukających kompromisu pomiędzy jakością a ceną, a także amatorów ceniących sobie wysoką jakość za przystępną cenę. Limit oferuje szereg produktów z kategorii techniki pomiarowej, koncentrując się na potrzebach użytkownika i użyteczności. Szeroka oferta narzędzi i przyrządów pomiarowych LIMIT obejmuje m.in.: cyrkle traserskie, pryzmy traserskie, czujniki zegarowe, kątowniki pomiarowe, kątomierze, mierniki cęgowe, multimetry, wskaźniki napięcia, mikrometry, suwmiarki, średnicówki, poziomice, płytki wzorcowe, statywy magnetyczne, szczelinomierze, wysokościomierze, macki pomiarowe, sprawdziany, wzorce kontrolne, dalmierze, lasery krzyżowe i rotacyjne, kamery inspekcyjne oraz wagi.

PROLINE to polska marka stworzona przez doświadczonych ekspertów, którzy od lat pracują nad rozwojem narzędzi ręcznych. Oferowane przez PROLINE rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby wszystkich (zarówno profesjonalistów, jak i wymagających amatorów), którzy chcą szybko i sprawnie korzystać z narzędzi ręcznych w swoich codziennych pracach. Narzędzia PROLINE są wytrzymałe i dokładnie wykonane. Projektowane są zgodnie z dewizą dobrym narzędziem lepiej pracujesz. Testowane w ekstremalnych warunkach, przechodzą surowy proces selekcji, gwarantujący najwyższą jakość. Najwyższa jakość oferowanych narzędzi została dodatkowo uhonorowana w roku godłem Złoty Laur Konsumenta oraz Top Marka 2019. Dzisiaj PROLINE prócz narzędzi ręcznych oferuje też wysokiej jakości narzędzia pomiarowe.

ELEKTRONARZĘDZIA I NARZĘDZIA PNEUMATYCZNE

METABO to niemiecka marka profesjonalnych elektronarzędzi, należąca do firmy Metabowerke GmbH z siedzibą w Nürtingen. Należy do wiodących marek elektronarzędzi profesjonalnych, obecna w kilkudziesięciu krajach świata. Początki firmy METABO to lata 20. XX wieku. Firma rozpoczęła od produkcji narzędzi, które lepiej niż większość dostępnych wówczas narzędzi spełniały potrzeby i wymagania rozwijającego się rzemiosła i przemysłu. W okresie powojennym przedsiębiorstwo zaczęło gwałtownie się rozwijać. Motorem napędowym była innowacyjność produktów. W roku 1950 firma wypuściła na rynek pierwszą ręczną szlifierkę, w 1951 – pierwszą szlifierkę oscylacyjną, w 1952 – pierwszy uchwyt szybkomocujący Futuro, w 1969 – pierwszą elektroniczną automatykę regulującą dla ręcznych wiertarek a w 1981 r. – pierwszą 1000-watową wiertarkę udarową z elektroniczną automatyką regulującą. Dzisiaj METABO to wysokiej jakości elektronarzędzia dla profesjonalistów. Firma METABO posiada łącznie ponad 500 patentów i wzorów użytkowych. Asortyment marki METABO obejmuje 5 podstawowych grup produktów: elektronarzędzia ręczne, maszyny do obróbki drewna oraz pompy, hydrofory, kompresory i narzędzia pneumatyczne, osprzęt do elektronarzędzi ręcznych oraz osprzęt do urządzeń półstacjonarnych i stacjonarnych.

MILWAUKEE to amerykańska profesjonalna marka wysokiej jakości elektronarzędzi. Jest jednym z wiodących producentów elektronarzędzi heavy-duty, elektronarzędzi przenośnych i akcesoriów dla profesjonalistów na świecie. Podbój rynku, w 1924 roku, zaczęła od wyprodukowania pierwszej na świecie lekkiej, przenośnej wiertarki 1/Hole-Shooter”. W 1935 r. wprowadziła na rynek lekką wiertarkę udarową 3/ do wiercenia i montażu kotw w betonie. Swą pozycję ugruntowała, wprowadzając do sprzedaży w 1949 r. unikatową prawostronną wiertarkę kątową. W 1951 r. w ofercie firmy znalazła się pierwsza przenośna pilarka do metalu Sawzall z brzeszczotem poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym. Szeroka gama produktów marki MILWAUKEE obejmuje ponad 500 modeli różnych narzędzi, począwszy od narzędzi akumulatorowych, pilarek szablastych, wiertarek, pilarek, szlifierek tarczowych, a na wiertnicach diamentowych skończywszy. Produkty tej marki charakteryzują się najwyższą jakością i innowacyjnością.

LUNA to marka, której oferta produktowa obejmuje maszyny dla amatorów, jak również profesjonalne obrabiarki najwyższej jakości przeznaczone dla firm produkcyjnych jak np. tokarki do metalu, tokarki do drewna, frezarki, wiertarki itp. Firma już od 100 lat dostarcza szwedzkiemu przemysłowi profesjonalne maszyny, narzędzia ręczne oraz osprzęt i akcesoria. Pod marką LUNA produkowany jest również szeroki asortyment najwyższej jakości narzędzi ręcznych oraz pneumatycznych, jak również pełny osprzęt i akcesoria do elektronarzędzi tj. otwornice, wiertła, groty, brzeszczoty do wyrzynarek, frezy itp. Klienci, którzy zdecydowali się na produkty marki LUNA, wybrali komfort pracy ze sprawdzonymi maszynami i narzędziami połączony z wysoką jakością za przystępną cenę.

MARELD Pro Lighting jest marką należącą do szwedzkiej grupy LUNA. MARELD specjalizującej się w oświetleniu miejsc pracy. Specjalnie zaprojektowane wzornictwo produktów oraz jakość wykonania wyróżnia markę na tle konkurencji. Główną filozofią marki jest projektowanie urządzeń z myślą o konkretnych potrzebach użytkowników. Przy projektowaniu przeprowadzane są badania, aby każdy znalazł urządzenie dla siebie niezależnie od tego, czy są to spawacze, mechanicy, budowlańcy, elektrycy, stolarze czy dekoratorzy.

STÜRMER Maschinen GmbH to niemiecka marka, która powszechnie ceniona jest głównie za produkty najwyższej jakości, jak i perfekcyjny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W skład firmy STÜRMER wchodzi kilka popularnych marek.

OPTIMUM to najwyższej jakości różnego rodzaju maszyny do obróbki metalu. Wśród urządzeń na szczególną uwagę zasługują tokarki i frezarki konwencjonalne oraz wiertarki. Wykonane są z solidnych i trwałych materiałów, a ich wysoki poziom i korzystna cena sprawiają, że znajdują wielu chętnych zarówno w zachodniej Europie, jak i w Polsce. W asortymencie tej marki mamy: wiertarki stołowe, wiertarki kolumnowe, wiertarki promieniowe, wiertarko-frezarki, frezarki i tokarki konwencjonalne, maszyny sterowane CNC, przecinarki taśmowe, przecinarki tarczowe, szlifierki dwutarczowe, szlifierki taśmowe, ostrzałki do wierteł, polerki cechuje precyzyjne wykonanie i duża wydajność w miejscu pracy.

METALLKRAFT to szeroka gama wysokiej klasy maszyn do metalu. Znajdą one swoje zastosowanie w małych zakładach rzemieślniczych, średnich firmach, a także dużych zakładach produkcyjnych. Wielorakość oferowanych produktów pozwala na kompleksowe zaopatrzenie wielu firm w potrzebne urządzenia, takie jak: wiertarki magnetyczne, wygładzarki krawędzi, szlifierki pasowe, szlifierki magnesowe, nożyce do blachy, dziurkowniki, giętarki beztrzpieniowe do rur, giętarki pierścieniowe, walcarki, zaginarki do blachy, prasy warsztatowe, prasy ramowe, prasy stojakowe, przecinarki tarczowe, przecinarki taśmowe. Maszyny marki METALLKRAFT rozchwytywane są w całej Europie, dzięki dopracowanym i sprawdzonym w działaniu konstrukcjom.

HOLZSTAR to profesjonalne maszyny do obróbki i przeróbki dla małych warsztatów i hobbystów. Ich urządzenie łączą dobrą jakość w przystępnej cenie.

HOLZKRAFT to maszyny do obróbki drewna przeznaczona dla profesjonalistów. W ofercie klienci znajdą: szlifierki taśmowe, szczotkarki, tokarki, okleiniarki, piły taśmowe, odciągi trocin, stoły warsztatowe.

UNICRAFT to wysokiej jakości maszyny warsztatowe, wśród nich można znaleźć: stoły podnośne, wózki paletowe, elementy transportowe, podnośniki samochodowe, podnośniki maszynowe, dźwigi warsztatowe, elementy wspomagające montaż silników, dźwignice, generatory prądu, prasy warsztatowe, imadła, kowadła i wiele innych.

CLEANCRAFT to wysokiej profesjonalne urządzenia czyszczące, wśród nich można znaleźć: odkurzacze na mokro i sucho, odkurzacze specjalne, myjki wysokociśnieniowe zimno i ciepłowodne, pompy wody, zamiatarki czy szorowarki.

AIRCRAFT to urządzenia pneumatyczne a wśród nich: sprężarki tłokowe, sprężarki śrubowe, uzdatniacze powietrza oraz narzędzia pneumatyczne.