URZĄDZENIA I AKCESORIA SPAWALNICZE

Od prawie 30 lat codziennie staramy się coraz lepiej poznać rynek i wymagania oraz potrzeby spawaczy, tych profesjonalnych, jak i hobbystów. Dlatego w naszej ofercie znajdują profesjonalne spawarki czy przecinarki plazmowe oraz gazowe, ale także sprzęt przeznaczony do garażowego majsterkowania. Nasze działania najwyraźniej zostały docenione, gdyż wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa z branży metalowej, zakłady usługowe, jak i indywidualne osoby.

Spawalnictwo jest szeroką dziedziną techniki, która obejmuje metody łączenia, a także cięcia metali. Różnorodność ich parametrów i właściwości sprawia, że w praktyce stosuje się też różne metody i techniki spawania. Na ogół występują dwie metody: spawanie i cięcie za pomocą gazów oraz łuku elektrycznego.

URZĄDZENIA DO CIĘCIA I SPAWANIA ŁUKIEM ELEKTRYCZNYM

W ofercie posiadamy urządzenia profesjonalne dla przemysłu oraz hobbystyczne dla majsterkowiczów. Zapewniamy fachowe doradztwo i dobór urządzenia. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem ESAB światowego lidera branży spawalniczej, a także polskich marek: IDEAL, SPARTUS i WELDER FANTASY. Naszym klientom oferujemy:

półautomaty spawalnicze i uchwyty MIG,

urządzenia i uchwyty do spawania metodą TIG,

inwertory MMA, MMA/TIG,

przecinarki plazmowe.

Spawanie i cięcie wiąże się z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i akcesoriów spawalniczych, które w dużej części decydują o jakości wykonanej pracy. W naszym sklepie oferujemy zarówno różnego rodzaju elektrody, druty jak i pręty spawalnicze, jak też materiały do lutowania. Tak szeroka oferta pozwala nam spełniać niemal wszelkie potrzeby każdego spawacza.

Druty pełne, rdzeniowe, do napawaniaprzeznaczone do spawania metodą MAG (Metal Active Gas), najczęściej używane są do spawania i napawania:

– druty lite do spawania w osłonie gazów,

– druty do spawania i napawania pod topnik.

Pręty do spawania gazowegoprzeznaczone do spawania metodą TIG (Tungsten Inert Gas).

Elektrody – przeznaczone do spawania metodą MAG:

– elektrody w otulinie rutylowejnajbardziej popularne elektrody ogólnego stosowania, łatwe zajarzenie łuku, żużel do usunięcia. Elektrodami rutylowymi można spawać prądem przemiennym lub stałym o biegunowości ujemnej minus na elektrodzie.

– elektrody w otulinie zasadowejelektrody o dobrej udarowości w niskich temperaturach, żużel trudniejszy do usunięcia, wymagają poduszenia. Można nimi spawać we wszystkich pozycjach z wyjątkiem pionowej z góry w dół. Elektrodami zasadowymi spawa się prądem stałym z biegunowością dodatnią na elektrodzie.

– elektrody w otulinie kwaśnejpowierzchnia spoin gładka i błyszcząca, żużel łatwy do usunięcia, spawanie w pozycji podolnej, nabocznej i warunkowo w pozycjach przymusowych. Elektrodami kwaśnymi można spawać prądem przemiennym lub stałym o biegunowości ujemnej (minus na elektrodzie)

– elektrody w otulinie rutylowo-zasadowejwysoka jakość stopiwa, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe podczas spawania spoin pachwinowych w pozycji nabocznej i pionowej.

– elektrody do stali niestopowych

– elektrody do stali niskostopowych i drobnoziarnistych oraz stali o wysokiej wytrzymałości

– elektrody do stali nierdzewnych i wysokostopowych

– elektrody do napraw i regeneracji

– elektrody do spawania żeliwa, niklu, i jego stopów, do miedzi i aluminium

URZĄDZENIA DO CIĘCIA I SPAWANIA GAZOWEGO

Wykorzystanie palnika i gazu do łączenia oraz cięcia metali znane było już w XIX wieku. Do dziś ta metoda stosowana jest w praktyce z uwagi na jej cechy użytkowe. Głównymi zaletami tego procesu to prostota, szybkość oraz wysoka wydajność. W swojej ofercie proponujemy prócz gazów, butli, węży także reduktory palniki osprzęt znanych producentów: POMET, PERUN czy HARRIS.

MATERIAŁY DO LUTOWANIA

Oferujemy szeroką gamę produktów: cynę w prętach, cynę z kalafonią w szpulach, a także pasty do lutowania miękkiego, luty twarde mosiężne i srebrne, proszki do lutowania twardego.