Gazy energetyczne

Skroplony gaz płynny (ang. Liquefied Petroleum Gas), zwany inaczej LPG, jest niezwykle uniwersalnym gazem o wszechstronnych zastosowaniach w domu, rolnictwie, usługach, przemyśle oraz jako autogaz. Skład chemiczny LPG jest podobny do składu gazu ziemnego. LPG ma wiele zalet dzięki temu, że staje się płynny pod niskim ciśnieniem i regularną temperaturą. Ta cecha umożliwia transportowanie i przechowywanie dużych ilości energii w butlach gazowych.

GAZ BUTLOWY - TANIE I EKOLOGICZNE CIEPŁO

Oferujemy butlowy gaz skroplony – propan oraz propan butan, będące jednymi z najbardziej wszechstronnych źródeł energii. Jest to energia bezpieczna, ekologiczna i ekonomiczna. Jest on powszechnie stosowany do zasilania kuchenek gazowych, a także różnego rodzaju domowych i przemysłowych urządzeń grzewczych. W polskich gospodarstwach domowych staje się coraz popularniejszą alternatywą dla węgla. Ten rodzaj źródła energii jest szeroko stosowany w budownictwie przy wykonywaniu prac dekarskich, instalacyjnych oraz obróbki i cięcia metali. Coraz częściej jest wykorzystywany do osuszania budynków podczas prac budowlanych.

Przy ogrzewaniu domów, obecnie również odchodzi się od pieców węglowych, które są nieekologiczne i zwiększają emisję szkodliwych substancji. Nawet nowoczesne piece na węgiel do ogrzewania domów powodują smog. Ogrzewanie gazem płynnym jest oceniane jako ekologiczne – jego spalanie emituje o połowę mniej dwutlenku węgla niż węgiel i 20% mniej niż olej opałowy.

Co ważne, podczas spalania gazu nie uwalniają się toksyczne tlenki siarki lub ich emisja jest znikoma. Warto wiedzieć, że trwają pracę nad produkcją gazu płynnego do ogrzewania domów w wersji bio, które będzie całkowicie zeroemisyjne!

Gaz płynny do ogrzewania domu można dostarczyć właściwie wszędzie. Nie ma ograniczeń w postaci wykonania przyłącza do sieci. Jeśli dostawca gazu ziemnego deklaruje, że w przyszłości będzie realizować przyłączanie do sieci w naszej okolicy, w kotle gazowym na LPG wystarczy wymienić dysze, by dostosować go do zasilania gazem ziemnym.

Zmierzamy do kolejnej zalety ogrzewania domu propanem – paliwo jest bardzo wydajne. Wartość grzewcza jest znacznie wyższa niż węgla i drewna. Zależy oczywiście od jakości gazu płynnego – jego czystości i kaloryczności.

Do ogrzewania domu powinien być czysty propan – propan techniczny. Tylko ten rodzaj LPG zapewnia bezawaryjną pracę instalacji, ponieważ odparowuje nawet w bardzo niskich temperaturach, czyli będzie zapewniał ciepło w domu również podczas najgroźniejszych dni.

Gaz dostępny jest w butlach 2-, 3-, 5-, 11- i 33-kilogramowych.

GAZ BUTLOWY - TANIE I EKOLOGICZNE CIEPŁO

GAZ BUTLOWY DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Propan butan, w specjalnych butlach jest powszechnie stosowany do napędzania wózków widłowych. Zastosowanie gazu w wózkach widłowych przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia w zasadzie ciągłą pracę wózka widłowego. Butle można dostarczyć w dowolne miejsce, a wymiana butli trwa zaledwie 2 minuty. W porównaniu z godzinami ładowania akumulatorów wózków elektrycznych to ogromna oszczędność czasu. Wózki pracujące na gaz są bardzo ciche. W wielu fabrykach, magazynach i halach wózki na gaz mogą być eksploatowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, gdzie znakomicie się sprawdzają. Wbrew powszechnej opinii, tego typu wózki widłowe na nie emitują bardzo toksycznych spalin, dzięki czemu można używać ich w dużych, zamkniętych pomieszczeniach. Kolejną zaletą jest to, że wózek może stać nieużywany dłuższy czas. W przypadku wózków elektrycznych akumulatory należy ładować nawet wtedy, gdy stoi on dłuższy czas w garażu. Wózki na LPG cechują się również długotrwałą żywotnością silnika. Rzadziej również trzeba wymieniać w nich olej.

Oferujemy naszym klientom gaz wiodących producentów: GASPOL, AMERIGAS, BARTER.

Do naszych klientów docieramy w promieniu około 30 km do Kostrzyna nad Odrą. Regularnie nasi kierowcy docierają do klientów w takich miastach jak: Dębno, Mieszkowice, Chojna, Myślibórz, Kłodawa, Gorzów Wlkp., Deszczno, Bogdaniec, Nowiny Wielkie, Witnicę, Krzeszyce, Lemierzecyce, Słońsk, Górzyca, Ośno Lubuskie, Długoszyn, Sulęcin, Lubniewice i w wielu innych miejscowościach naszego regionu.

GAZ BUTLOWY DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

NASZ DOWÓZ, TWOJA WYGODA!

Do naszych klientów docieramy w promieniu około 50 km do Kostrzyna nad Odrą. Regularnie nasi kierowcy docierają do klientów w takich miastach jak: Dębno, Mieszkowice, Chojna, Myślibórz, Kłodawa, Gorzów Wlkp., Deszczno, Bogdaniec, Nowiny Wielkie, Witnicę, Krzeszyce, Lemierzecyce, Słońsk, Górzyca, Ośno Lubuskie, Długoszyn, Sulęcin, Lubniewice i w wielu innych miejscowościach naszego regionu.
Skontaktuj się

Gazy energetyczne

© 2023 BROGAZ.PL
Projekt i wdrożenie FISITE.PL