Urządzenia i akcesoria pomiarowe

Przyrządy pomiarowe to niezbędne narzędzia w każdym warsztacie i na budowie. Dzięki nim możemy precyzyjnie określić wymiary elementów, sprawdzić poziom i kąty, a także wykonać wiele innych pomiarów niezbędnych do prawidłowego wykonania prac. Wybór przyrządów pomiarowych zależy od rodzaju wykonywanych prac i wymaganej dokładności pomiarów. Przyrządy pomiarowe powinny być dobrane tak, aby spełniały wymagania dotyczące zakresu pomiarów, dokładności i trwałości.

PRZYRZĄDY POMIAROWE PRECYZYJNE

Do precyzyjnych pomiarów małych i średnich elementów wykorzystuje się różnego rodzaju przyrządy, takie jak:

  • Suwmiarki - służą do pomiaru wymiarów zewnętrznych, wewnętrznych i głębokości.
  • Mikrometry - umożliwiają pomiar wymiarów zewnętrznych z dokładnością do setnych części milimetra.
  • Czujniki zegarowe - służą do pomiaru wymiarów zewnętrznych, wewnętrznych i głębokości z dokładnością do dziesiątych części milimetra.
  • Średnicówki - służą do pomiaru średnic zewnętrznych i wewnętrznych.

Przyrządy pomiarowe precyzyjne są wykorzystywane w wielu dziedzinach inżynierii, takich jak: mechanika, budownictwo, elektryczność, lotnictwo czy medyczna.

PRZYRZĄDY POMIAROWE PRECYZYJNE

NARZĘDZIA POMIAROWE BUDOWLANE

Narzędzia pomiarowe budowlane to urządzenia niezbędne do wykonywania prac budowlanych i remontowych. Do podstawowych narzędzi pomiarowych budowlanych należą:

Kółka pomiarowe - służą do pomiaru długości łuków i obwodów.

  • Poziomice - służą do sprawdzania poziomu.
  • Dalmierze laserowe - służą do pomiaru odległości na dużych dystansach.
  • Miary zwijane - służą do pomiaru długości na niewielkich dystansach.
  • Taśmy miernicze - służą do pomiaru długości na dużych dystansach.

Narzędzia pomiarowe budowlane są wykorzystywane do wykonywania takich prac jak: przycinanie materiałów, montaż elementów, wyznaczanie kątów i płaszczyzn, przeprowadzanie prac geodezyjnych

 

Aby przyrządy pomiarowe służyły przez długi czas, należy je użytkować zgodnie z instrukcją. Należy również pamiętać o regularnym sprawdzaniu ich dokładności.

 

LIMIT to marka narzędzi i przyrządów pomiarowych, należącą do szwedzkiej grupy LUNA, o bardzo wysokiej jakości i znakomitym stosunku jakości do ceny. Narzędzia pomiarowe LIMIT są skierowane przede wszystkim do wymagających profesjonalistów szukających kompromisu pomiędzy jakością a ceną, a także amatorów ceniących sobie wysoką jakość za przystępną cenę. Limit oferuje szereg produktów z kategorii techniki pomiarowej, koncentrując się na potrzebach użytkownika i użyteczności. Szeroka oferta narzędzi i przyrządów pomiarowych LIMIT obejmuje m.in.: cyrkle traserskie, pryzmy traserskie, czujniki zegarowe, kątowniki pomiarowe, kątomierze, mierniki cęgowe, multimetry, wskaźniki napięcia, mikrometry, suwmiarki, średnicówki, poziomice, płytki wzorcowe, statywy magnetyczne, szczelinomierze, wysokościomierze, macki pomiarowe, sprawdziany, wzorce kontrolne, dalmierze, lasery krzyżowe i rotacyjne, kamery inspekcyjne oraz wagi.

PROLINE narzędzia i przyrządy tej marki stworzyli doświadczeni eksperci, którzy od lat pracują nad rozwojem narzędzi ręcznych. Oferowane przez PROLINE rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby wszystkich (zarówno profesjonalistów, jak i wymagających amatorów), którzy chcą szybko, sprawnie i bezpiecznie korzystać z narzędzi ręcznych w swoich codziennych pracach i wyzwaniach. Testowane są w ekstremalnych warunkach, przechodzą surowy proces selekcji i certyfikacji, gwarantujący ich najwyższą jakość. To nie przypadek, że w 2023 roku marka PROLINE została po raz piąty wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta w kategorii narzędzia ręczne. Tym samym produkty oznaczone logo Proline uznane zostały za najbardziej znaną i najlepiej rozpoznawalną markę narzędzi ręcznych w Polsce.

geo-FENNEL to niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1851 r. w okolicy Kassel, jest jednym z najbardziej zasłużonych światowych pionierów techniki pomiarowej. Jako jedna z niewielu funkcjonujących firm w branży, może pochwalić się tak długą i pełną autorskich rozwiązań ponad 160-letnią tradycją i specjalizacją. Poprzez nieustanne dążenie do perfekcji marka geo-FENNEL zyskała reputację dostawcy najwyższej jakości produktów optycznej oraz laserowej technologii pomiarów. Przyrządy pomiarowe sygnowane logo geo-FENNEL są rozpoznawalne na całym świecie i dystrybuowane regularnie do ponad 80 krajów. Ogromną popularność i uznanie wśród profesjonalistów branży budowlanej marka ta zawdzięcza specjalizacji i ciągłemu doskonaleniu stosowanej technologii. Nieodzowną filozofią firmy jest dostarczanie klientom innowacyjnych, precyzyjnych i niezawodnych produktów oraz zapewnienie kompleksowej obsługi serwisowej.

NARZĘDZIA POMIAROWE BUDOWLANE

NASZ DOWÓZ, TWOJA WYGODA!

Do naszych klientów docieramy w promieniu około 50 km do Kostrzyna nad Odrą. Regularnie nasi kierowcy docierają do klientów w takich miastach jak: Dębno, Mieszkowice, Chojna, Myślibórz, Kłodawa, Gorzów Wlkp., Deszczno, Bogdaniec, Nowiny Wielkie, Witnicę, Krzeszyce, Lemierzecyce, Słońsk, Górzyca, Ośno Lubuskie, Długoszyn, Sulęcin, Lubniewice i w wielu innych miejscowościach naszego regionu.
Skontaktuj się

Urządzenia i akcesoria pomiarowe

© 2023 BROGAZ.PL
Projekt i wdrożenie FISITE.PL